Spotlight on Poland gości na Śląsku

Data publikacji:
13 Październik 2023
Odsłuchaj tekst

Spotlight on Poland to projekt organizowany przez Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce oraz Polską Organizację Turystyczną. Jego celem jest wspieranie rozwoju turystyki w Polsce poprzez identyfikację najlepszych praktyk i pomysłów dla rozwoju sektora, a także promocję Polski jako atrakcyjnego celu turystycznego i zwiększenie liczby turystów odwiedzających Polskę. - Po raz drugi do Polski zaproszeni zostali hosted buyers w ramach Spotlight on Poland. Tym razem główną rolę pełniło południe Polski - Małopolska i Śląsk. Realizacja wydarzenia nie byłaby możliwa, gdyby nie partnerzy i ich zaangażowanie, za które dziękuję zespołowi Silesia Convention Bureau – mówi Agnieszka Szymerowska, dyrektorka biura SKKP.

Integralną częścią projektu była organizacja study touru na terenie Śląska dla grupy zagranicznych hosted buyers. Goście odwiedzili Zabytkową Kopalnię Guido w Zabrzu, gdzie po emocjonującej grze w turbogolfa 320 metrów pod ziemią, skosztowali dań tradycyjnej kuchni śląskiej. Drugim punktem programu była prezentacja katowickiej Strefy Kultury ze wszystkimi jej obiektami – Spodkiem, MCK, NOSPR oraz Muzeum Śląskim. Na zakończenie dnia organizatorzy zabrali gości na biesiadę piwną do Browaru Mariackiego. - Wyjazd studyjny był bardzo dobrze zorganizowany. Spotkaliśmy świetnych dostawców i buyers. Zdecydowanie będę polecać Polskę dla naszych kolejnych grup i na wydarzenia MICE – mówi Jyoti Joshi z DMC Finder.

Podczas wizyty studyjnej odbyło się także spotkanie networkingowe, którego celem było umożliwienie przedstawicielom konsorcjum SCB zaprezentowanie własnej oferty oraz nawiązanie międzynarodowych kontaktów biznesowych. W spotkaniu uczestniczyli: Hotel Crystal Mountain z Wisły, Business Service Galop (jedyny certyfikowany PCO z regionu), Stadion Śląski oraz agencja eventowa Dream Events.

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  10